Filmové podfukyVolný čas

Pleslův ateliér ve vinárně a bronzoví koně kolem Hřebíčkové: Kde se natáčela Matka v trapu?

Petra Hřebíčková je na roztrhání jak ve skutečnosti, tak i ve filmu Matka v trapu, který je už k vidění na Netflixu. Ve snímku ji vidíme, jak se stará o manžela a dvě pubertální děti, domácnost i o vrtochy šéfa v reklamce. Kde se tento film natáčel?

Našli jsme kliniku z Jedné rodiny: Pracoviště Kláry pomáhá vytvářet rodiny

Matka z Dejvic

Jen ještě na vysvětlenou, proč si myslíme, že je Petra Hřebíčková v jednom kuse zaneprázdněná. Do kin totiž před časem současně nasadili hned dva filmy s ní – prvním je Matka v trapu, kde hraje hlavní roli, ale premiéru měl v podobné době i další snímek, kde se tato blondýnka objevuje. Tím je romantická komedie Sladký život, kde sice hlavní roli získal Vladimír Polívka, ovšem Petra mu ve filmu zdatně sekunduje coby krásná paní doktorka. Zatímco Sladký život ještě někde možná v kinech »chytnete«, Matka už přesídlila na Netflix.

Ale zpět k Matce v trapu – tam se herečka objevila po boku Jaroslava Plesla, Jandy Švandové a především Lenky Vlasákové, která zde coby taxikářka promění život hlavní hrdinky Sylvie vzhůru nohama, nebo možná spíš nohama na zem :).

Matka v trapu

Obrázek 3 z 13

Bob Klepl Foto: Total film

Než do jejího života vstoupí, můžeme Sylvii sledovat hned na několika místech v Praze – nejvíc času asi tráví v Dejvicích. Už v traileru si můžeme všimnout, že s taškami s nákupem přechází přes Šabachův park, dá se tedy předpokládat, že s rodinou bydlí někde v blízkosti. Do práce to nemá zrovna blízko, protože budova firmy, kde pracuje, sídlí na Křižíkově v Karlíně.

Uhnaná Hřebíčková a taxikářka Vlasáková jako rytíř na bílém koni: Jaká je Matka v trapu?

Víno i Pelíšky

Stejně tak, když její muž Tomáš (Jaroslav Plesl) míří do svého malířského ateliéru, není od již zmíněného parku vůbec daleko. Naopak je jen pár kroků odsud a dokonce na dohled – domnělý ateliér se nachází na adrese Kafkova 346/14. Ve skutečnosti se tam ale na dveřích rozhodně žádná taková cedulka se jménem filmového umělce nenachází. Najdeme tu místo toho podnik nazvaný Vinný přístav, ostatně štítek s nápisem Wine bar / shop je vidět i na filmových záběrech. Pokud by se tedy hrdina v podání Jaroslava Plesla chtěl opít, nemusí chodit daleko :D.

Ale udělejme ještě pár kroků a vraťme se tedy do Šabachova parku, kterému vévodí fontána se sochami koní. Bronzoví oři sem přicupitali v roce 2008 z dílny sochaře Michala Gabriela coby připomínka, že v těchto místech kdysi vedla formanská cesta a také, že dříve i koně patřili do městského života, než je nahradily automobily.

Parčík samotný, co spojuje ulice Kafkova a Wuchterlova, je pak pojmenován podle spisovatele Petra Šabacha, který se proslavil především, coby autor knihy Hovno hoří, co posloužila jako předloha snímku Jana Hřebejka Pelíšky. Spisovatel a držitel Státní ceny za literaturu, který zemřel v roce 2017, prožil celý život právě v Dejvicích, ve Wuchterlově ulici. Místo tak po něm bylo pojmenováno rok po jeho smrti coby vyjádření pocty.

Šabachův park

Obrázek 1 z 6

Foto: Jana Hanušová

Související obrázky: